iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Prawdziwy przyjaciel

 Autor: Oscar Wilde
Ilość stron: 40
Oprawa: miękka
Format: 200 x 160 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-264-7
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 15.00 PLN
Nowa odsłona znanej baśni Oscara Wilde’a.  Pomysłowa oprawa graficzna Marty Pokorskiej. Czy łatwo jest znaleźć prawdziwego przyjaciela?
Przeczytajcie tę opowieść we współczesnym przekładzie Andrzeja Tuziaka.

W książce dodatkowo: zagadki i kolorowanki związane z treścią bajki, rozwijające pamięć i spostrzegawczość dziecka.Marta Pokorska

Marta Pokorska  - ilustratorka, malarka, pisarka; zajmuję się także grafiką użytkową i fotografią. Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Warszawskim i grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Specjalizuje się w ilustracjach do książek dla dzieci, prowadzi warsztaty plastyczne. Jej autorska książka Arcytrudny alfabet (wierszyki,  ilustracje, projekt typograficzny), opublikowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry (2007) zdobyła główną nagrodę w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka „Świat Przyjazny Dziecku”.


Oscar Wilde


Oscar Wilde (1854-1900) -  irlandzki dramaturg, poeta, prozaik, publicysta. Przedstawiciel estetyzmu w literaturze angielskiej. Nazywany „Lord Paradoks”, słynął z błyskotliwych powiedzeń, wyrafinowanego poczucia humoru i skandali obyczajowych. Autor m.in. słynnej powieści Portret Doriana Greya, komedii Mąż idealny i Wachlarz Lady Windermere, dramatu Salome, opowiadań kryminalnych i baśni nie tylko dla dzieci.


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]