iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Młynek do kawy

Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński
Ilość stron: 68
Oprawa: twarda
Format: 195 x 175 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-397-2
Wydawnictwo: Festina Lente

Multimedia: płyta DVD z audio
i animowanym filmem w cenie książki 

Cena: 34.00 PLN
 Powieść dla dzieci Młynek do kawy powstała podczas letnich wakacji Gałczyńskiego w 1934.  Utwór wydano drukiem wiele lat później, w roku 1958, pięć lat po śmierci autora. Od tego czasu miał tylko jeszcze jedno osobne wydanie (1974).

Konstanty Ildefons Gałczyński

Konstanty Ildefons Gałczyński (1905-53) – polski poeta, prozaik, satyryk. Przed II wojną związany z grupą Kwadryga  i tygodnikiem „Prosto z mostu”; od 1946 stały autor tygodnika „Przekrój”. Uczestnik kampanii wrześniowej, więzień stalagu. W swojej liryce opiewał codzienność  i banalne przedmioty (Dlaczego ogórek nie śpiewa). Mistrz groteski (Zaczarowana dorożka).  Miłośnik myzyki (Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha) i sztuk pięknych (poemat Wit Stwosz). Autor miniatur dramatycznych Teatrzyk Zielona Gęś.Ludwika Micińska

Ludwika MicińskaLudwika Micińska (ur. 1983) – grafik, absolwentka Wydziału Grafiki Warsztatowej Akademii Pedagogicznej im. Jana Długosza w Częstochowie. Specjalizuje się w ilustracji książkowej. Współpracuje m.in. z wydawnictwem Paperback, dla którego opracowała ilustracje do książek Pietia i Witia Tomasza Duszyńskiego oraz Upalna zima Karety Wrocławskiego. Interesują ją też multimedia i teatr lalkowy.Konstanty Ildefons Gałczyński


Konstanty Ildefons Gałczyński (1905-53) – polski poeta, prozaik, satyryk. Przed II wojną związany z grupą Kwadryga  i tygodnikiem „Prosto z mostu”; od 1946 stały autor tygodnika „Przekrój”. Uczestnik kampanii wrześniowej, więzień stalagu. W swojej liryce opiewał codzienność  i banalne przedmioty (Dlaczego ogórek nie śpiewa). Mistrz groteski (Zaczarowana dorożka).  Miłośnik myzyki (Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha) i sztuk pięknych (poemat Wit Stwosz). Autor miniatur dramatycznych Teatrzyk Zielona Gęś.Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]