iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Po drugiej stronie Lustra i co tam Alicja znalazła

Autor: Lewis Carroll
Tłumacz: Robert Stiller
Ilustracje: Franciszka Themerson
Wydawnictwo: Fundacja Festina Lente
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Format: 160 x 240 mm
Ilość stron: 137
ISBN: 978-83-7904-259-3


Cena: 59.00 PLN
Druga część opowieści o fantastycznych przygodach Alicji zilustrowana przez genialną Franciszkę Themerson. Awangardowe dwukolorowe rysunki powstały w 1946 r. w Londynie, jednak Franciszka nie doczekała się ich publikacji, choć zaliczała je do swych najlepszych dokonań. Po raz pierwszy Po drugiej stronie Lustra z ilustracjami Franciszki Themerson ukazała się w 2001 roku w Anglii nakładem oficyny Inky Parrot Press.

W wydaniu polskim niezwykłe ilustracje towarzyszą przekładowi pióra Roberta Stillera (tekst z 1986 roku), który w znakomity sposób oddał ducha, dowcip i ironię oryginału, proponując wiele błyskotliwych rozwiązań językowych. Nie zapominajmy, że chociaż twórczość Carrolla należy do klasyki literatury dziecięcej, to dzięki zawartym w niej licznym grom lingwistycznym, łamigłówkom logicznym i odniesieniom filozoficznym sprawia przyjemność również dorosłym czytelnikom.

Lewis Carroll

Lewis Carroll, właściwie Charles Lutwidge Dodgson (1832 - 1898) – brytyjski pisarz, poeta, matematyk i fotograf. Najbardziej znany jako autor Alicji w Krainie Czarów i jej kontynuacji Po drugiej stronie lustra.
Franciszka Themerson

Franciszka Themerson urodziła się w 1907 r. w Warszawie, a zmarła w 1988 r. w Londynie. Była przede wszystkim malarką, ale w latach 30. i 40. XX wieku wspólnie z mężem pisarzem – Stefanem Themersonem, tworzyła też awangardowe filmy. Franciszka była autorką ilustracji do ponad 40 książek dla dzieci, z czego 10 zostało napisanych przez jej męża.


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]