iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Siedem sowich piór

Autor: Katarzyna Ryrych
Ilość stron
: 76
Oprawa: twarda, pamiętnikowa, ręczna
Format: 210x230mm
Wydanie: 1
Rok wydania: 2008


ISBN: 978-83-60787-11-3
Wydawnictwo: Cartalia Press

Cena: 35.00 PLN
Katarzyna Ryrych podejmuje rzadki w literaturze polskiej temat choroby dziecka. Narratorem jest dziesięcioletni Wojtek. Jego oczami oglądamy dwa światy: monotonną rzeczywistość szpitala oraz świat snów. Chłopiec sam zauważa, że zmienia się pod wpływem choroby. Dojrzewa, uczy się cierpliwości, tolerancji. Cieszy się z najprostszych rzeczy. Ma szczęście, że otaczają go życzliwi ludzie – lekarze, pielęgniarki, psychologowie, wolontariusze i inni pacjenci. Powieść, napisana żywym językiem, pomoże czytelnikom przetrwać własną chorobę i zrozumieć chorych rówieśników.

Nagroda Główna w Konkursie Literackim Bajki Dzieci Europy
zorganizowanym w 2007 roku przez wydawnictwo Cartalia Press
pod patronatem Centrum Zdrowia Dziecka

Książka nominowana przez polską sekcję iBBY na Książkę Roku 2008.
Książka nominowana przez polską sekcję iBBY również za ilustracje.Agata Dudek

Agata DudekAgata Dudek (ur. 1984) – absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się ilustracją książkową i prasową, malarstwem, fotografią, filmem i designem. Laureatka m.in. nagrody za ilustracje do książki Aldousa Huxleya Wrony i wąż, nominowanej w 51. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsza Książka Roku 2010”.

Katarzyna Ryrych


Katarzyna RyrychKatarzyna Ryrych (ur. 1959) – absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim; pisarka i malarka. Debiutowała tomem wierszy Zbiór piosenki szalonej (1981). Opublikowała autobiograficzną Sagę rodzinną ze Smirnoffem w tle.  Tworzy też dla dzieci, m.in.: Siedem sowich piór (w 2008 nominacja do nagrody „Książka Roku” polskiej sekcji IBBY), Wyspa mojej siostry (I nagroda w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, 2011), Łopianowe pole (wyróżnienie w tymże konkursie).

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]