iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Bajka o niedźwiedziach, niedźwiedziątku i o złotowłosym dziewczątku

Autor: Franciszka Arnsztajnowa
Ilość stron: 24
Oprawa: miękka
Format: 195 x 150 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-296-8
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 12.50 PLN
Sympatyczna rodzina niedźwiadków zamieszkujących leśną chatkę ma wiele cech wspólnych z rodzinami ludzkimi – podobne cechy charakteru, upodobania i przyzwyczajenia. Mali czytelnicy na pewno polubią bajeczkę Arnsztajnowej za potoczystą narrację, humor i piękny język.

W książce dodatkowo: zagadki i kolorowanki związane z treścią bajki, rozwijające pamięć i spostrzegawczość dziecka.

Zbigniew Lengren

Zbigniew Lengren (1919-2003) – polski rysownik, karykaturzysta, ilustrator, scenograf, plakacista; także poeta i satyryk. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracownik czasopism „Przekrój” i „Szpilki”; twórca  rysunkowych postaci Profesora Filutka i Psa Filusia. Ilustrował m.in. książki dla dzieci (seria opowieści o Doktorze Dolittle). Kawaler Orderu Uśmiechu.


Franciszka Arnsztajnowa


Franciszka Arnsztajnowa (1865-1942) – polska poetka, publicystka i tłumaczka pochodzenia żydowskiego. Działaczka patriotyczna i społeczna związana z Lublinem, a od 1934 – z Warszawą. Przyjaciółka i współpracowniczka Józefa Czechowicza; wspólnie z nim założyła Lubelski Związek Literatów i wydała tom wierszy Stare kamienie. Opublikowała m.in. zbiory poezji Archanioł jutra i Odloty oraz utwory dla dzieci.  Zginęła w getcie warszawskim lub w obozie zagłady w Treblince.

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]