iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się
Gwiazdka z nieba

Gwiazdka z nieba

Liliana Bardijewska

Wszystkie dzieci piszą listy do Świetego Mikołaja i długo czekają na nowe zabawki, które spodziewają sie dostać na Gwiazdkę, ale jak w tej sytuacji czują sie stare zabawki? Na to pytanie odpowiada Liliana Bardijewska w wigilijnej baśni „Gwiazdka z nieba".
Cena 15.00 PLN
Alminka we śnie

Alminka we śnie

Hanna Milewska

Wigilijny wieczór wszystkim kojarzy się z rodzinnym spotkaniem, wspólnym śpiewaniem kolęd, radością z rozpakowywanych prezentów. Pięcioletniego Henia spotkało jednak wielkie rozczarowanie. Nie ma nawet nikogo, komu mógłby się wyżalić. Czy pluszowy Miś pomoże Heniowi pogodzić się z tym, że święta Bożego...
Cena 15.00 PLN
Mali, mili przyjaciele

Mali, mili przyjaciele

Hanna Milewska, Franciszka Arnsztajnowa, Helena...

Dzieci oglądają świat z innej perspektywy niż ludzie dorośli, dlatego ich sympatię budzą wszelkie małe zwierzątka, duszki, ludziki. Oto sześć historii o takich stworzonkach.
Cena 15.00 PLN
Opowiastki na wieczór wigilijny

Opowiastki na wieczór wigilijny

Liliana Bardijewska, Hanna Milewska, Beata Biały

Trzy historie o pięknej przyjaźni, którą spotkać można nie tylko w świecie ludzi. Nie we wszystkich tych opowieściach panuje magiczny nastrój oczekiwania na ważne wydarzenia w życiu bohaterów.Cena 15.00 PLN
Wędrówki dalekie i bliskie

Wędrówki dalekie i bliskie

Maria Konopnicka, Magdalena Mroczek, Anna...

Wędrówka to częsty temat baśni i opowieśći dla młodych czytelników. Wędrują ludzie i zwierzęta, zdobywając w drodze doświadczenia i przyjaciół. Nawet najkrótszy spacer może okazać się wspaniałą, wielka wyprawą.
Cena 15.00 PLN
Wierszowane przygody zwierzątek

Wierszowane przygody zwierzątek

Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Jan Brzechwa, Iwan...

Dziesięć wierszowanych opowiastek, których głównymi bohaterami są zwierzęta. Co prawda mają swoje wady i humory, lecz bez wątpienia zyskują sympatię małych czytelników.
Cena 15.00 PLN
Zwariowana Kałuża

Zwariowana Kałuża

Danuta Parlak

Większość baśni to wartkie opowieści o fantastycznych przygodach bohaterów, którzy pokonują przeszkody na drodze do ich spokoju i szczęścia. Danuta Parlak w Zwiariowanej Kałuży zaprasza do krainy absurdu, groteski i inteligentnej zabawy.
Cena 15.00 PLN
Brzydkie Kaczątko

Brzydkie Kaczątko

Hans Christian Andersen

Andersen uważał baśń Brzydkie kaczątko za swoją najbardziej szczerą autobiografię. Pełen kompleksów ubogi chłopiec przez wiele lat czuł się obco w środowiskach, w których się obracał. Prawdopodobnie każdy czytelnik będzie miał osobiste skojarzenia z wymową alegorycznej opowieści o tym, że o wartości...
Cena 15.00 PLN

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]