iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Opowiastki na wieczór wigilijny

Liliana Bardijewska - Gwiazdka z nieba
czyta: Beata Rakowska

Hanna Milewska - Alminka we śnie
czyta: Anna Bojara

Beata Biały - Kropelka
czyta: Marta Klubowicz


czas nagrania: 01:07:11
format dźwięku: mp3

Cena: 15.00 PLN
Hanna Milewska: Alminka we śnie
W przypadku tej książki, najpierw były rysunki, potem dopiero – tekst, zainspirowany obrazami: smutny chłopiec, miś, tajemnicza dziewczynka, zima, choinka…  Dlaczego bohaterka nosi imię „Alminka”? To dodatkowa zagadka dla Czytelników opowieści, która powstała specjalnie dla portalu iCzytam.Beata Biały


Beata BiałyBeata Biały – absolwentka romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim; pisarka, tłumaczka. Opublikowała m.in. książki dla dzieci: Wierszyki wyssane z palca (nagroda w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsza Książka Roku 2005” w kategorii Książka Dziecięca), książka kucharska dla dzieci Twarożek Białej Damy i inne dania prosto z bajki, Kropelka oraz Kwiatki dla czarownicy (z ilustracjami siostry autorki, Ewy Olejnik).


Liliana Bardijewska


Liliana Bardijewska (ur. 1955) – absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Warszawskim; autorka słuchowisk, sztuk teatralnych i utworów prozatorskich dla dzieci; krytyk literacki i teatralny, tłumacz, wydawca. Redaktor naczelna wydawnictwa Ezop. Laureatka m.in. konkursów IBBY „Książka roku” (za Zielony wędrowiec – 2001 oraz Dom ośmiu tajemnic – 2006), nagrody „Pegazik” Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla dzieci i Młodzieży (2011) i Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2010).

Hanna Milewska


Hanna Milewska Hanna Milewska – publicystka, tłumaczka, historyk literatury. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Krytyk muzyczny miesięcznika „Hi-Fi i Muzyka”; zajmuje się też krytyką literacką i filmową (publikacje m.in. w „Odrze”, „Twórczości”, „Toposie”, „Kinie”). Autorka szeregu artykułów naukowych o związkach literatury i muzyki. Opowiadanie Alminka we śnie jest jej debiutem literackim.


Beata Rakowska


Beata RakowskaBeata Rakowska -  polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Debiutowała w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze, potem występowała w łódzkim Teatrze Nowym, stołecznym Narodowym, w teatrach K2 i Komedia we Wrocławiu, a od 1996 - w tamtejszym Teatrze Współczesnym. Popularność przyniosła jej rola Ewy w serialu TVP W labiryncie.Anna Bojara


Anna BojaraAnna Bojara (ur. 1981) – polska aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Występuje w filmach fabularnych (Superprodukcja), serialach TV (M jak miłość), a także w teatrach (Teatr Dramatyczny w Płocku, Teatr na Woli w Warszawie. Współpracuje z zespołami muzycznymi jako instrumentalistka (gra na pile).

 

 


 ISBN: 978-83-63867-10-2
Wydawnictwo: Festina Lente 2012

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]