iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Brzydkie Kaczątko

Autor: Hans Christian Andersen
Ilość stron: 60
Oprawa: miękka
Format: 195 x 150 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-288-3
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 15.00 PLN
Andersen uważał baśń Brzydkie kaczątko za swoją najbardziej szczerą autobiografię. Pełen kompleksów ubogi chłopiec przez wiele lat czuł się obco w środowiskach, w których się obracał. Prawdopodobnie każdy czytelnik będzie miał osobiste skojarzenia z wymową alegorycznej opowieści o tym, że o wartości człowieka decyduje piękno jego osobowości, a nie wygląd zewnętrzny.

Baśń Brzydkie kaczątko (Den grimme aelling) napisał Andersen w 1843. Zamieszczamy najbardziej znany polski przekład, pióra Jarosława Iwaszkiewicza (opublikowany w trzytomowym wydaniu Baśni Andersena, PIW, 1956).

W książce dodatkowo: zagadki i kolorowanki związane z treścią bajki, rozwijające pamięć i spostrzegawczość dziecka.


Hans Christian Andersen


Hans Christian Andersen (1805-1875) – duński poeta, prozaik, dramaturg, eseista i diarysta; jeden z najsłynniejszych baśniopisarzy. Ponadczasową sławę przyniosła mu twórczość dla dzieci, którą początkowo traktował marginalnie. Wydał kilka serii baśni; mawiał o nich, że są jak pudełka, w których dzieci widzą tylko opakowanie, a dorośli – zawartość ukrytą wewnątrz. Najbardziej znane jego baśnie to m.in. Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu, Dzikie łabędzie, Brzydkie kaczątko.

Hans Christian Andersen


Hans Christian Andersen (1805-1875) – duński poeta, prozaik, dramaturg, eseista i diarysta; jeden z najsłynniejszych baśniopisarzy. Ponadczasową sławę przyniosła mu twórczość dla dzieci, którą początkowo traktował marginalnie. Wydał kilka serii baśni; mawiał o nich, że są jak pudełka,  w których dzieci widzą tylko opakowanie, a dorośli – zawartość ukrytą wewnątrz. Najbardziej znane jego baśnie to m.in. Dziewczynka z zapałkami,  Królowa śniegu, Dzikie łabędzie, Brzydkie kaczątko.


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]