iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Moja Pierwsza Książeczka

Autor: 
Ilość stron: 68
Oprawa: twarda
Format: 190 x 245 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-217-3
Wydawnictwo: Festina Lente

Multimedia: płyta DVD z audio
i animowanym filmem w cenie książki 

Cena: 34.00 PLN
Tradycyjne bajki, należące do skarbczyka angielskiej literatury dziecięcej – kanonu kultury brytyjskiej i europejskiej. Pierwsze wydanie polskie w doskonałym przekładzie Roberta Stillera, który potrafił oddać specyficzny klimat i humor tych powiastek.

Zawiera cztery bajki:
1. Kto zabił Robcia Kogucika?
2. Drobna Starsza Pani
3. Trzy małe świnki
4. Trzy niedźwiedzie

„Moja pierwsza książeczka” odpowie  na  pytanie, skad wziął się piernikowy człowieczek, jak to naprawdę było ze Złotowłoską, co spotkało trzy świnki oraz kto zabił Robcia Kogucika.

Ilustracje, wykonane przez polską awangardową artystkę Franciszkę Themerson do wydania z roku 1947, są wciąż świeże i pełne wigoru.  „Płaski” kolor i dynamiczna kreska świetnie oddają surrealistyczny charakter bajek. 
Książka w tak znakomitej oprawie graficznej i typograficznej jest wyjątkowym pomostem między tradycją a cyfrową przyszłością książki dziecięcej.

Zobacz także:
Aplikacja Kto zabił Robcia Kogucika?

 


 

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]