iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Goldilocks and the Three Bears

Autor: Franciszka Arnsztajnowa
Ilość stron: 24
Oprawa: miękka
Format: 195 x 150 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 
978-83-7904-292-0
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 12.50 PLN
A classic nursery story by acclaimed early 20-th century poet Franciszka Arnsztajnowa, illustrated by well-known artist Zbigniew Lengren in 1968. An excellent modern translation by Antonia Lloyd-Jones.

Inside: Activities relating to the story. Read, colour, draw, guess, exercise your 
memory and powers of perception.

Franciszka Arnsztajnowa

Franciszka Arnsztajnowa (1865-1942) – polska poetka, publicystka i tłumaczka pochodzenia żydowskiego. Działaczka patriotyczna i społeczna związana z Lublinem, a od 1934 – z Warszawą. Przyjaciółka i współpracowniczka Józefa Czechowicza; wspólnie z nim założyła Lubelski Związek Literatów i wydała tom wierszy Stare kamienie. Opublikowała m.in. zbiory poezji Archanioł jutra i Odloty oraz utwory dla dzieci.  Zginęła w getcie warszawskim lub w obozie zagłady w Treblince.

Zbigniew Lengren

Zbigniew Lengren (1919-2003) – polski rysownik, karykaturzysta, ilustrator, scenograf, plakacista; także poeta i satyryk. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracownik czasopism „Przekrój” i „Szpilki”; twórca  rysunkowych postaci Profesora Filutka i Psa Filusia. Ilustrował m.in. książki dla dzieci (seria opowieści o Doktorze Dolittle). Kawaler Orderu Uśmiechu.


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]