iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

The Ugly Duckling

Autor: Hans Christian Andersen
Ilość stron: 60
Oprawa: miękka
Format: 195 x 150 mm
Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-7904-263-0
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 15.00 PLN
One of the most beautiful and moving stories of children’s literature. The classic fairy tale of all time. New impressive illustrations by talented Diana Karpowicz.

Inside: Activities relating to the story. 
Read, colour, draw, guess, exercise your memory.

Hans Christian Andersen

Hans Christian Andersen (1805-1875) – duński poeta, prozaik, dramaturg, eseista i diarysta; jeden z najsłynniejszych baśniopisarzy. Ponadczasową sławę przyniosła mu twórczość dla dzieci, którą początkowo traktował marginalnie. Wydał kilka serii baśni; mawiał o nich, że są jak pudełka, w których dzieci widzą tylko opakowanie, a dorośli – zawartość ukrytą wewnątrz. Najbardziej znane jego baśnie to m.in. Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu, Dzikie łabędzie, Brzydkie kaczątko.


Diana Karpowicz

Diana Karpowicz – ilustratorka, projektantka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (kierunek: Projektowanie Graficzne; dyplom w 2010 r.). Specjalizuje się w oprawie graficznej książek dla dzieci, stosując różne techniki plastyczne (malarstwo, rysunek kredką, wycinanka i inne). Współpracuje m.in., z wydawnictwa Literatura i Egmont. Ilustrowała  m.in. „Rodzinną herbatkę” Wandy Chotomskiej i „Mamę” Przemysława Wechterowicza.


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]