iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Kolorowanka Śpiąca królewna

Autor: 
Ilość stron: 27
Oprawa: broszura
Format: 235 x 150 mm
Rok wydania: 2015

ISBN: 978-83-7904-291-3
Wydawnictwo: Festina Lente

Cena: 15.00 PLN
Wyjątkowa kolorowanka, której podstawą stały się ilustracje Arthura Rackhama - słynnego rysownika i malarza.
Szereg poleceń rozwija wyobraźnię i sprawność manualną. Dziecko nie tylko odwzorowuje i koloruje wskazane kontury, lecz także uzupełnia szczegóły rysunków i projektuje własne elementy graficzne – słowem, staje się ilustratorem opowieści  o „Śpiącej królewnie”.
Klasyczną baśń przedstawiamy w pięknej, pełnej humoru wersji  Artura Oppmana.

Artur Oppman

Artur Oppman (pseudonim Or-Ot; 1867-1931) – polski poeta, prozaik, publicysta, redaktor; przedstawiciel literatury okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej 1920. W swojej twórczości akcentował tematykę patriotyczną – miłość do ojczystego kraju (tomy wierszy Śpiewy historyczne, Służba poety) i do rodzimego miasta – Warszawy (zbiór wierszy Ze Starego Miasta).  Do dzieci (ale nie tylko) adresowany był cykl Legend warszawskich, do dziś chętnie czytanych.


Arthur Rackham

Arthur Rackham (1867-1939) – angielski malarz, rysownik, ilustrator; jeden z czołowych przedstawicieli tzw. Złotej Ery Angielskiej Ilustracji Książkowej; medalista międzynarodowych wystaw w Mediolanie (1906) i Barcelonie (1911). Wypracował własną technikę, łączącą elementy tradycji grafiki europejskiej i japońskiej. Ilustrował książki dla dzieci (Alicja w krainie czarów, Opowieść wigilijna) i dla dorosłych (np. dramaty Szekspira).


Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]