iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Bazyliszek

Artur Oppman - Bazyliszek
czyta: Andrzej Niemirski


czas nagrania: 00:35:25
format dźwięku: mp3

Cena: 15.00 PLN
Bazyliszek ukazał się w roku 1925 w zbiorze Legendy warszawskie nakładem Księgarni Św. Wojciecha.

Artur Oppman


Artur Oppman (pseudonim Or-Ot; 1867-1931) – polski poeta, prozaik, publicysta, redaktor; przedstawiciel literatury okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej 1920. W swojej twórczości akcentował tematykę patriotyczną – miłość do ojczystego kraju (tomy wierszy Śpiewy historyczne, Służba poety) i do rodzimego miasta – Warszawy (zbiór wierszy Ze Starego Miasta).  Do dzieci (ale nie tylko) adresowany był cykl Legend warszawskich, do dziś chętnie czytanych.

Artur Oppman


Artur Oppman


Andrzej Niemirski


Andrzej NiemirskiAndrzej Niemirski (ur.1962) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; także montażysta. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie z siedzibą we Wrocławiu. Aktor Teatru Nowego w Warszawie. Występował m.in. w filmach Żegnaj, Rockefeller i Żurek oraz w serialach W labiryncie, Miodowe lata, Na dobre i na złe.


ISBN: 978-83-63867-21-8
Wydawnictwo: Festina Lente 2012

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]