iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Baśń o rumaku zaklętym

Bolesław Leśmian - Baśń o rumaku zaklętym
czyta: Jarosław Kopaczewski


czas nagrania: 01:27:11
format dźwięku: mp3

Cena: 15.00 PLN
Baśń o rumaku zaklętym jest jedną z Klechd sezamowych, które ukazały się w roku 1913 z ilustracjami Edmunda Dulac (nakładem Wydawnictwa J. Mortkowicza).

Bolesław Leśmian


Bolesław Leśmian (właśc. Bolesław Lesman; 1877-1937) – polski poeta, prozaik, dramaturg i tłumacz pochodzenia żydowskiego, czołowy przedstawiciel literatury Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego; notariusz. Siostrzeniec Antoniego Langego, kuzyn Jana Brzechwy. Odznaczał się wielką wyobraźnią i inwencją językową, a często występujące w jego utworach  neologizmy nazywano „leśmianizmami”; inspirował go świat przyrody, kultura słowiańska i orientalna. Autor m.in. tomów poezji Sad rozstajny i Napój cienisty oraz zbiorów baśni prozą Klechdy sezamowe i Klechdy polskie.


Jarosław Kopaczewski


Jarosław KopaczewskiJarosław Kopaczewski (ur. 1956) – aktor filmowy i teatralny, kompozytor, autor tekstów i pieśniarz.  Występował na scenach Warszawy (Ateneum) , Katowic (Teatr Śląski) i Kalisza (Teatr im. Bogusławskiego). Popularność przyniosły mu role w filmach (Pejzaż horyzontalny w reż. Kidawy i Wielki bieg Domaradzkiego) i serialach TV (Samo życie, Pierwsza miłość, Na wspólnej).
ISBN: 978-83-63867-27-0
Wydawnictwo: Festina Lente 2012

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]