iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Historia o Dziadku do Orzechów i o Królu Myszy

Ernest Theodor Amadeus Hoffmann - Historia o Dziadku do Orzechów i o Królu Myszy
czyta: Henryk Boukołowski


czas nagrania: 03:59:40
format dźwięku: mp3

Cena: 15.00 PLN
Pierwsze polskie wydanie powieści ukazało się w 1906 roku).  Przedstawiamy klasyczny przekład Józefa Kramsztyka z roku 1927, zatytułowany Historia o Dziadku do Orzechów i o Królu Myszy.


Henryk Boukołowski


Henryk Boukołowski 

Henryk Boukołowski (ur. 1937) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowy; także reżyser teatralny i scenarzysta.  Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pracował na scenach  Warszawy (Ateneum, Teatr Polski), Cieszyna i Bielska Białej. W 1965 wspólnie z Magdą Teresą Wójcik założył w Warszawie Teatr Adekwatny, kameralną scenę autorską. Występował też w filmach -  m.in. Nikt nie woła (reż. Kazimierz Kutz) i Skarga (reż. Jerzy Wójcik).   ISBN: 978-83-63867-15-7
Wydawnictwo: Festina Lente 2012

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]