iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się

Zwariowana kałuża

Autor: Danuta Parlak
Ilość stron
: 38
Oprawa: twarda
Format: 210x230mm
Wydanie: 1
Rok wydania: 2008


ISBN:
978-83-60787-18-2
Wydawnictwo: Cartalia Press


Cena: 25.00 PLN
Utwór wyróżniony w konkursie literacjim bajki dzieci europy pod patronatem centrum zdrowia dziecka.

Autorka zaprasza do krainy absurdu, groteski i inteligentnej zabawy. Dziecięcy czytelnik wciągnięty zostaje do pozornie absurdalnych dysput, dotyczących  w istocie podstawowej kwestii filozoficznej - sensu istnienia. Prowadzą je: kruk Horacy, pies Łaciaty, koty Rudy Zenek i Pręgowany Józek, żaba Matylda i Kałużnik, czyli ukrywający się pod kapeluszem gospodarz niezwykłej kałuży. Kałuża pojawia się w różnych miejscach, można do niej wskoczyć i zniknąć lub zacząć się bardzo dziwnie zachowywać.

Zobacz także:


Agata Dudek

Agata DudekAgata Dudek (ur. 1984) – absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się ilustracją książkową i prasową, malarstwem, fotografią, filmem i designem. Laureatka m.in. nagrody za ilustracje do książki Aldousa Huxleya Wrony i wąż, nominowanej w 51. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsza Książka Roku 2010”.

Danuta Parlak


Danuta ParlakDanuta Parlak – z wykształcenia psycholog, studiowała również teatrologię. Pisuje słuchowiska radiowe i książki dla dzieci. Opublikowała m.in. Tajemnicze notesy Tywonki, Zwariowana kałuża (wyróżnienie w Konkursie Literackim Cartalia Press i Centrum Zdrowia Dziecka „Bajki Dzieci Europy”), Kapelusz Pani Wrony, Pan Mruczek i mysia rodzina.


Jarosław Kopaczewski


Jarosław KopaczewskiJarosław Kopaczewski (ur. 1956) – aktor filmowy i teatralny, kompozytor, autor tekstów i pieśniarz.  Występował na scenach Warszawy (Ateneum) , Katowic (Teatr Śląski) i Kalisza (Teatr im. Bogusławskiego). Popularność przyniosły mu role w filmach (Pejzaż horyzontalny w reż. Kidawy i Wielki bieg Domaradzkiego) i serialach TV (Samo życie, Pierwsza miłość, Na wspólnej).
Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]