iczytam - Portal najmłodszych czytelników
Zaloguj się | Zarejestruj się
  1    2  
Trzy baśnie polskie

Trzy baśnie polskie

Józef Ignacy Kraszewski, Antonina Domańska, Artur Oppman

Trzy utwory literackie, których autorzy czerpali inspirację z bogatego skarbca polskich podań ludowych i legend miejskich. Oppman (Bazyliszek) opowiada o poszukiwaniu przygody, Domańska (Trzy siostry) - o prawdziwej miłości, Kraszewski (Kwiat paproci) - o pragnieniu bogactwa.
Cena 15.00 PLN
Bazyliszek

Bazyliszek

Artur Oppman

Zapuszczając się w zakazane rejony podziemi Warszawy, grupka dzieci naraża się na wielkie niebezpieczeństwo. Żeby ocalić malców przed tytułowym potworem, trzeba wymyślić przebiegły plan i znaleźć śmiałka, który go zrealizuje.
Cena 15.00 PLN
Baśnie Azji

Baśnie Azji

Robert Stiller, Jerzy Ros

Trzy baśnie z różnych regionów Azji: Półwyspu Malajskiego (Ryba zaklęta w drzewo), Chin (Czarodziejski pędzel) i Japonii (Źródło młodości). Bohaterowie wszystkich opowieści, prości, ubodzy ludzie, dzięki niezwykłym zdarzeniom mogą odmienić swoje życie.
Cena 15.00 PLN
Baśń o rumaku zaklętym

Baśń o rumaku zaklętym

Bolesław Leśmian

Motywy orientalnych baśni, tak popularne w literaturze Młodej Polski, zainspirowały Leśmiana do napisania cyklu Klechd sezamowych.  Dawna Persja,  jej pałace i obyczaje są tłem fantastycznej historii o koniu, który niczym pojazd kosmiczny potrafił pokonywać przestrzeń i o wielkiej miłości.
Cena 15.00 PLN
Baśniowy Świat Pisarzy Polskich

Baśniowy Świat Pisarzy Polskich

Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz, Eliza Orzeszkowa,...

Wybór jedenastu baśniowych opowieści które wyszły spod pióra piatki wybitnych pisarzy polskich: Mickiewicza, Sienkiewicza, Orzeszkowej, Kraszewskiego i Kolberga. Inspirację czerpali z dwóch źródeł - posań ludowych i mitologii greckiej.
Cena 15.00 PLN
Córka Smoka

Córka Smoka

LI-CZAO-WEI

W jednej z najbardziej znanych chińskich baśni występuje bohaterski młody mężczyzna i piękna dziewczyna, córka smoka. Aby być razem, muszą zyskać przychylność i ludzi, i bogów. Zaletą tej baśni, oprócz wartkiej akcji, jest barwny opis dawnych chińskich obyczajów.
Cena 15.00 PLN
Historia o Dziadku do Orzechów i o Królu Myszy

Historia o Dziadku do Orzechów i o Królu Myszy

Ernest Theodor Amadeus Hoffmann

Powieść E.T.A. Hoffmanna Nussknacker und Mäusekönig (Dziadek do Orzechów i Król Myszy) wydana została w Berlinie w 1816 roku, a pierwowzorem opisanych postaci stała się rodzina sąsiadów autora z czasów, gdy przebywał w Warszawie. Hoffmann pokazuje, jaka wielka jest ekscytacja dzieci czekających na prezenty...
Cena 15.00 PLN
Historie z dobrym zakończeniem

Historie z dobrym zakończeniem

Bolesław Prus, Edmund de Amicis, Angela Stachowa, Henryk...

Bohaterowie tych czterech opowieści żyją w różnych światach, w różnych epokach, ale ich losy mają jedną cechę wspólną - po wielu wydarzeniach smutnych i niepomyślnych problemy zostają w końcu rozwiązane. Trumfują Prawda i Dobro.
Cena 15.00 PLN
Tajemnice zamków i pałaców

Tajemnice zamków i pałaców

Frances Carpenter, Aleksander Puszkin, Adam Mickiewicz

Zamki i pałace to częste miejsca akcji baśni. Wielkie budowle mają mnóstwo korytarzy, komnat, lochów i... tajemnic. O niezwykłych wydarzeniach, rozgrywających się w tej scenerii opowiadają cztery baśnie.
Cena 15.00 PLN
Każdy chce mieć przyjaciela

Każdy chce mieć przyjaciela

Oscar Wilde, Hans Christian Andersen, Jacob i Wilhelm Grimm

Młody czy stary, Polak czy Anglik, bogaty czy biedny, człowiek czy zwierzę - każdy chce mieć przyjaciela. Bohaterowie wybranych przez nas baśni doświadczają niezwykłych przyjaźni, lecz niestety nie zawsze dwoje ludzi rozumie przyjaźń w ten sam sposób.
Cena 15.00 PLN
  1    2  

Informujemy, że używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu jak najlepszego dopasowania zawartości strony do potrzeb Użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce Prywatności.
[OK, rozumiem]